تغيير رنگ
 • Default color
 • Brown color
 • Green color
 • Blue color
 • Red color
تغيير طرح بندي
 • leftlayout
 • rightlayout
تنظيم اندازه متون
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
سفارشي سازي صفحه
صفحه اصلی اخبار جدید


همايش "کميته راهبردي تقريب روسيه و جهان اسلام" آغاز به کار کرد

پست الکترونیکی پرینت PDF
پنجمين همايش "کميته راهبردي تقريب روسيه و جهان اسلام" با موضوع همبستگي براي صلح، صبح امروز در کويت برگزار شد.

gesamten Artikel lesen
ادامه مطلب
 

سیستم الکترونیک بانک شهر افتتاح شد

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
 به گزارش ایتنا، در این مراسم از سیستم بانکداری مجازی بانک شهر مبتنی بر نرم افزار بنکو، بهره ‌برداری عملیاتی صورت گرفت. بر اساس این گزارش، بانک شهر از این طریق به یکی از مدرن ترین سیستم بانکداری الکترونیکی مجهز می‌شود. این سیستم امکان ارائه خدمات جدید، خلاقانه و فن‌آورانه بانکی را درکمترین زمان فراهم خواهد نمود. این مجموعه سرعت انجام عملیات را افزایش خواهد داد و نیاز مشتریان بانک به مراجعه به شعبه را تا حد زیادی کاهش داده و گامی در تحقق آرمان حفظ محیط زیست خواهد بود. بانک شهر با بکارگیری سامانه بنکو، علاوه بر ارائه خدمات بانکداری مجازی شامل سرویسهای اینترنت بانک، تلفن بانک، اس ام اس و درگاه پرداخت الکترونیک، مفهوم جدیدی را در خدمت رسانی به شرکت‌ها و سازمان‌ها مهیا خواهد نمود. شرکتهایی که از این سرویس استفاده می‌نمایند قادر خواهند بود بدون نیاز به مراجعه به شعبه و تنها از طریق شبکه اینترنت خدمات مورد نیاز خود را بر پایه قراردادها و توافقات با ذینفعان، پرسنل، مشتریان و در نهایت بانک شهر، دریافت نمایند و عملیات مورد نظر خود را در اسرع وقت و به صورت ۲۴ ساعته و در طول ۷روز هفته انجام دهند. دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران در این مراسم اظهار داشت: از ابتدا دو نکته اساسی برای بانک شهر درنظر داشتم که يکی استفاده از فناوری اطلاعات و دوم، بهره گيری از نيروهای جوان بود. به حمدالله هم اکنون می بینیم که برای استفاده از ابزارهای آی تی کارهای خوبی انجام شده و بهره گيری از نيروهای جوان نيز در برنامه کاری است. وی تاکید کرد: مدیر فکر بودن هزینه دارد. باید سعی کنیم این طرح را در تمام شهرها ارائه دهیم و مردم باید مشارکت معنی داری در آن داشته باشند. شهردار تهران ضمن تشکر از مدیران بانک شهر تصریح کرد باید با کم ترین هزینه بیشترین اثر گذاری را داشت و بانک شهر، بانک شهرداری نیست، بانک مردم شهر است. در ادامه مراسم، پورزرندی رییس هیئت مدیره بانک شهر طی سخنانی اظهار داشت: بانک شهر با سرمایه گذاری گسترده در سیستم الکترونیک خود در نظر دارد تمامی خدمات بانکداری الکترونیک را به شهروندان ارائه دهد و طی برنامه ریزی‌های صورت گرفته، روز به روز به سمت بانکداری مجازی حرکت خواهد کرد. پور زرندی هم چنین هدف راه اندازی این سامانه را کاهش ترافیک و کمک به سرمایه گذاری بانکی برای کمک به شهرداری و شهروندان دانست و افزود: بانک شهر برای راه اندازی این سیستم همه گزینه های ممکن یعنی محصولات خارجی، محصولات داخلی و امکان نوشتن نرم افزار توسط بانک را مورد بررسی قرار داد و پس از بررسی های متعدد به این نتیجه رسید که انتخاب بهینه، سامانه بانکداری بنکو می باشد که با توجه به نیازهای بانکهای ایرانی و در نظر گرفتن اصول اسلامی طراحی شده است. در بخش دیگری از مراسم نیز دکتر فاطمی، مدیرعامل شرکت توسن و طراح این پروژه گفت: ارائه خدمات اختصاصی حقیقی و حقوقی به شرکت‌ها، ارائه خدمات هوشمند سازی تجاری و ارائه خدمات موبایل بانک از اهداف مهم این پروژه است. وی در ادامه افزود: ارائه خدمات ارزش افزوده در تلفن همراه، ارائه خدمات ارزی و زیر ساخت های فنی گام اولیه برای دولت الکترونیک خواهد بود.

 

کیف پول الکترونیکی حذف شد

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
خدمت کیف پول الکترونیکی که توسط چند بانک برای افزایش میزان برداشت از حساب از طریق خودپرداز در یک روز ارائه می‌شد، در روزهای اخیر حذف شده است.در روزهای اخیر و در روزهای پایانی سال تعداد مراجعات مردم به بانک‌ها افزایش یافته و همین امر باعث برداشت بیشتر وجوه از بانک‌ها شده است.بانک‌ها همواره برای جذب مشتریان بیشتر با یکدیگر رقابت می‌کنند، گرچه این رقابت باید در ایام پایانی سال و افزایش نیازهای مردم به نظام و خدمات بانکی بیشتر شود، اما به نظر می‌رسد که برخی از بانک‌ها برای جلوگیری از افزایش برداشت وجوه تدابیری را به کار بسته‌اند.ایجاد کیف پول الکترونیکی توسط برخی از بانک‌ها علاوه بر اینکه خدمتی مناسب برای برداشت پول بیش از سقف ۲۰۰ هزار تومان در هر شبانه‌روز از طریق دستگاه‌های خودپرداز است، منجر به جذب بیشتر مشتریان به این بانک‌ها می‌شود.در این سیستم که چند بانک آن را برای مشتریان خود فراهم کردهاند، علاوه بر مبلغ ۲۰۰ هزار تومانی که می‌توان از حساب بانکی به صورت مستقیم از طریق خودپرداز برداشت کرد، مشتری می‌تواند با انتقال مبلغ ۲۰۰ هزار تومان دیگر به کیف پول الکترونیکی، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان را در یک شبانه‌روز از حساب خود برداشت کند.خدمت کیف پول الکترونیکی را می‌توان یک امتیاز برای بانک‌هایی که نسبت به ارائه آن اقدام می‌کنند، توصیف کرد، اما حذف این نوع خدمت در این روزها مردم را نسبت به خدمات همان بانک‌ها بدبین کرده است.کیف پول الکترونیکی محدودیت برداشت ۲۰۰ هزار تومان در یک شبانه روز از طریق دستگاه خودپرداز را از بین می‌برد.اما طی روزهای اخیر با افزایش مراجعات مردم به بانک‌ها برای برداشت پول، بانک‌هایی که این خدمت را به مردم ارائه می‌کردند، ارائه این خدمت را حذف کرده‌اند، در حالی که باید این روزها بانک‌ها برای رفاه بیشتر مردم اینگونه خدمات بانکی را افزایش دهند.گرچه ارائه خدمات الکترونیکی به مردم باید در راس سایر خدماتی که ارائه می‌شود، باشد اما به نظر می‌رسد که این نوع خدمات آخرین سرویسی است که در اولویت خدمات رسانی بانک‌ها قرار دارد و بانک‌ها در این روزهای پرترافیک کاری تنها به سمتی حرکت می‌کنند که ساعات کاری خود را افزایش دهند، در حالی که افزایش خدمات الکترونیکی می‌تواند از تعداد مراجعات مردم به شعب بکاهد.مسئولان بانک مرکزی اطمینان داده‌اند که بانک‌ها از آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم در روزهای آخر سال برخوردارند و نقدینگی کافی نیز در این زمینه فراهم است.

 

يك سوم از كاربران اينترنت در اروپا قرباني حمله بدافزارها

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
 در انگليس نزديك به ۳۱ درصد كاربران اينترنت به خاطر حملات اينترنتي و ويروس‌هاي رايانه‌اي اطلاعات شخصي خود را از دست داده‌اند. از سوي ديگر ۸۴ درصد از كاربران اينترنت در اروپا در سال ۲۰۱۰ براي محافظت بيشتر از رايانه‌هاي شخصي خود، نرم‌افزارهاي امنيتي خريداري كرده‌اند. نزديك به چهار درصد از كاربران اينترنتي در اروپا نيز شاهد سوء استفاده از اطلاعات شخصي خود در اينترنت بودند و سه درصد نيز به خاطر اين حملات با ضرر مالي مواجه شده‌اند.

 

جام جهاني 2022 سوژه جديد بدافزارنويسان

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
 در آخرين كلاهبرداري از اين دست جام جهاني ۲۰۲۲ به ميزباني قطر مورد توجه هكرها و هرزنامه نويسان قرار گرفته است. بررسي هاي موسسه امنيتي سمانتك نشان مي دهد در چند ماه اخير ۴۱۹ نوع بدافزار مختلف با هدف فريب علاقه‌مندان به جام جهاني با موضوع جام جهاني سال ۲۰۲۲ در فضاي مجازي منتشر شده و موضع اكثر آنها خريد بليط هاي اين جام جهاني و اخبار جعلي و تقلبي است. ارسال ايميل با فايل هاي ضميمه پي دي اف با موضوع برنده شدن گيرنده نامه هم يكي ديگر از سوژه هاي مورد علاقه كلاهبرداران اينترنتي است. در اين فايل ها كه معمولاً با لوگوي فدراسيون جهاني فوتبال و فدراسيون فوتبال قطر ارسال مي شوند ادعاشده كه گيرنده ايميل ۱.۵ ميليون پوند برنده شده و براي دريافت اين پول بايد اطلاعات شخصي خود را براي آدرس خاصي ارسال كند. به نظر مي رسد با توجه به همسايگي قطر با ايران در ماه هاي آينده تعداد قابل توجهي از كاربران اينترنت در كشور هم هدف كلاهبرداري ها و حملاتي با موضوعات مشابه قرار بگيرند.

 

زئوس اين‌بار به جان اروپايي‌ها افتاد

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
بررسي‌هاي موسسه امنيتي Trusteer نشان مي‌دهد كه ۳۹.۸ درصد از سايت‌هايي كه آلوده به زئوس شده‌اند IP آدرس‌هاي آمريكايي دارند. اين شركت كه چهار ماه بر روي اين بدافزار مخرب مطالعه كرده به اين نتيجه رسيده كه روسيه دومين كشور از نظر آلودگي به زئوس است. سهم روسيه در زمينه آلودگي به زئوس ۲۱.۶ درصد بوده و در مجموع ميزان آلودگي به زئوس در كل كشورهاي اروپاي شرقي به ۳۲ درصد مي‌رسد. زئوس براي مدت طولاني مخرب ترين بدافزار موجود در وب بوده و سهولت به كارگيري آن توزيع آن را راحت‌تر كرده است. بيش‌ترين كاربرد زئوس فريب كاربران براي سرقت اطلاعات شخصي آنان است. اين برنامه وب سايت‌هاي مختلف را آلوده‌ كرده و كدهاي معيوبي را به آنها مي‌افزايد كه دستيابي به اطلاعات حساس كاربران را ساده‌تر مي‌كند. كارشناسان معتقدند در صورت عدم رسيدگي جدي فعاليت‌هاي تخريبي زئوس در هفته‌هاي آينده در ديگر نقاط جهان هم رشد و توسعه مي‌يابد.

 

روش جدید پرداخت با iPhone

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
به گزارش ايتنا، تا کنون انواع روش‌های پرداخت الکترونیک معرفی شده‌اند اما شرکت اپل قصد دارد روشی جدید در پرداخت الکترونیک را در iPhone و iPad به کارگیرد که به نظر می‌رسد از سایر روش‌های پرداخت الکترونیک ساده‌تر است. این فناوری به کاربران اجازه خواهد داد با در دست داشتن iPhone و یا iPad به پرداخت وجوه اقدام کنند. بنا بر گزارش Bloomberg ، این روش که NFC (near-field communications) نام دارد، به احتمال زیاد در نسل بعدی محصولات موبایل این شرکت به کار گرفته خواهد شد. با استفاده از این روش، با یک اتصال بی سیم کوتاه برد میان گیرنده فروشنده و تلفن همراه خریدار، و با استفاده از نرم افزار خاص دارنده تلفن همراه، عملیات پرداخت الکترونیک به سادگی هر چه تمام‌تر انجام خواهد شد. البته پیش از این شبیه چنین روشی در کشور ژاپن و بعضی کشورهای اروپایی وجود داشته است. روش پرداخت به صورت NFC بیشتر برای پرداخت وجوه جزئی پیشنهاد می‌شود.

 

پرداخت از طریق موبایل در روستاها

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
براساس تفاهم‌نامه توسعه پرداخت الکترونیکی در روستاها که میان شرکت ارتباطات سیار و مجریان طرح ICT روستایی در شرکت پست بانک ایران، شرکت پست و شرکت مخابرات ایران به امضاء رسید، ارائه خدمات پرداخت سیار (جیرینگ) مانند واریز و پرداخت وجه، پرداخت قبوض و امور مشتریان در روستاهای کشور اجرایی خواهد شد.این تفاهم نامه در راستای ارائه خدمات به روستائیان در نزدیک‌ترین محل به زندگی آنها، گسترش پرداخت‌های الکترونیکی و توسعه خدمات ارزش افزوده موبایل در روستاها به مدت دو سال میان طرفین به امضاء رسیده است. توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از شاخص‌های توسعه‌ای در برنامه پنجم توسعه کشور محسوب می‌شود که برای تحقق این هدف توسعه خدمات ارتباطی و الکترونیکی در روستاها باید افزایش یابد. ۸۱ درصد روستاهای کشور تحت پوشش دفاتر ICT روستایی قرار دارند و تا پایان برنامه پنجم توسعه نیز باید ۶ هزار دفتر جدید به دفاتر موجود افزوده شود.

 

آمریکا پیشرو در پول الکترونیکی

پست الکترونیکی پرینت PDF


متن خبر: تهيه شده توسط سايت خبری فناوری اطلاعات (ايتنا)
سيامك سعدآبادي - كارشناس حوزه فن‌آوري اطلاعات - با اشاره به اين كه پول الكترونيكي انواع متفاوتي دارد اظهار كرد: يكي از دسته‌بندي‌هاي پول الکترونيکي در نوع کاربرد آن در موضوعات مالي دنياي غيرفيزيكي است و از اين جنبه به سه دسته "پرداخت‌هاي الکترونيکي"، "انتقال وجوه الکترونيکي" و "پول مجازي" تقسيم مي‌شود.او از نظر فني نيز ابزار تبادلات پولي الكترونيكي را شامل دو دسته دانست و خاطر نشان كرد:‌ دسته اول كارت‌هاي هوشمندي است كه دسترسي آن براي همگان ممکن بوده و در حال حاضر در دست اكثر افراد جامعه وجود دارد و گونه دوم مبتني بر سرويس‌ها و نرم‌افزارهاي رايانه‌يي است كه مي‌تواند از طريق ارتباط نرم‌افزارهاي بين سازمان‌ها و بانك‌ها و يا حتي بين بانک‌هاي مختلف عرضه شود.اين كارشناس فن‌آوري اطلاعات خاطر نشان كرد: يكي از شيوه‌هاي مرسوم تبادلات مالي در کشور، انتقال‌ وجوه از طريق اينترنت است كه توسط بانک‌هاي مختلف و براساس اعتبارسنجي مشترک (براي بانک‌هاي عضو شبکه شتاب) صورت مي‌پذيرد، مشتري بر اساس آن امکان حواله وجوه، پرداخت قبوض و ساير خدمات بانکي را در اختيار داشته باشد و نوع ديگري نيز پول الکترونيکي است كه در كشور ما به آن كم‌تر توجه شده، پول مجازي است.وي درباره پول مجازي گفت: در بازي‌هاي رايانه‌يي و شبكه‌هاي اجتماعي وجوهي به‌صورت غيرواقعي تحت عنوان پول مجازي مرسوم است که بر اساس فعاليت اعضاي آن جامعه و يا بازيکن به وي پرداخت شده و مي‌تواند با استفاده از موجودي خود از امکانات آن فضا استفاده كند. اين وجوه در فضاي واقعي موجود نبوده و با هيچ يک از واحدهاي ارزي دنيا منطبق نيست. هرچند در برخي موارد امکان خريد اين وجوه مجازي با پول واقعي ممکن است.اين كارشناس مباحث الكترونيكي با اشاره به اين‌كه شيوه استفاده از پول الكترونيكي در كشورهاي توسعه‌يافته به‌صورت معمول درآمده است، ابراز كرد: سال‌هاست كشورهاي مختلف با استفاده از کارت‌هاي اعتباري (Credit) و کارت‌هاي پس‌انداز (Debit) انتقالات الكترونيكي وجوه نقد و تبادلات مالي را دنبال مي‌کنند و به نوعي مي‌توان ادعا كرد که اين روش قديمي شده و با تکنولوژي‌هاي مدرن امروزي کاربرد کارت‌هاي اعتباري رو به کاهش است.وي در پاسخ به اين سوال که کشور پيشرو در زمينه پول الکترونيکي کدام است بيان كرد: با مروري بر روند بانک‌هاي الکترونيکي دنيا شايد بتوان ادعا كرد آمريكا كه داراي بيش‌ترين بانك الكترونيكي در دنياي حال حاضر است و ۱۰ بانك الكترونيكي برتر دنيا در آن كشور قرار دارد يكي از كشورهاي برجسته در استفاده از خدمات پول الكترونيكي باشد.سعدآبادي افزود: ايران هم بيش از ۱۱ سال پيش استفاده از پول الكترونيكي را آغاز كرد و گام‌هاي مثبتي در اين زمينه برداشته شد و شيوه‌اي بين استفاده از Credit و Debit تحت عنوان ثمين كارت بود را پايه‌گذاري کرد ولي بعد از مدتي شاهد كنار گذاشته شدن آن بوديم و يا آنقدر که در ابتدا با قدرت و سرعت آغاز شد، دنبال نشد.وي ادامه داد: در رابطه با زيرساخت قانوني مورد نياز در رواج وجوه الکترونيکي بايد در نظر داشت زماني كه شيوه استفاده پول الكترونيكي در كشورهاي اروپايي و آمريکايي رواج يافت، حتي قوانيني هم‌چون قوانين حال حاضر كشور ما در اين رابطه وجود نداشته‌ و ما از نظر قانوني مشكلي نداريم ولي برخي ضعف‌هاي زيرساختي در گذشته اجازه نداده است كه در اين عرصه پيشرفت كنيم.اين كارشناس فن‌آوري اطلاعات درباره نظر خود مبتني بر استفاده از سامانه‌هاي الكترونيكي تصريح كرد:‌ زماني كه بانك الکترونيکي راه‌اندازي شود که هيچ شعبه فيزيكي نداشته باشد و به چنين بانکي مي‌توان لقب "بانك الكترونيکي" نهاد، در حالي که اکنون بيش‌تر مي‌توان ادعا كرد تنها برخي از سرويس‌هاي ارايه خدمات بانک‌هاي فيزيکي، الکترونيکي شده‌اند؛ حتي براي درخواست افتتاح حساب حضور فيزيکي فرد الزامي است درحالي که ابزارهاي مختلفي وجود دارند که امکان درخواست افتتاح حساب و حتي احراز هويت درخواست‌دهنده را به‌صورت الکترونيکي مي‌توانند انجام دهند.او تصريح كرد: براي آن كه بتوانيم فرهنگ استفاده از پول الكترونيكي را رايج كنيم نياز به اهرم‌هاي تشويقي و تنبيهي مختلف داريم به عنوان مثال در اکثر كشورهاي اروپايي مانند سوئد به ازاي خريدهاي افراد با كارت‌هاي الكترونيكي (حتي براي بليت مترو) تخفيف ويژه‌اي براي خريدار قائل مي‌شوند.به گفته او از سوي ديگر موضوعي كه مي‌تواند در زمينه فرهنگ‌سازي موثر باشد اعتبار دادن به پرداخت‌هاي الكترونيكي است كه ساده‌ترين آن‌ها در زمينه پرداخت‌هاي قبوض است و بنا بر فرض ديگر شاهد نباشيم كه پرداختي توسط افراد صورت گرفته اما سامانه و يا مسوولان نظارت در هنگام بروز مشکل ابراز مي‌دارند جهت کنترل ايراد، تاييديه کاغذي بانک عامل مورد نياز است.او تصريح كرد: در اين صورت نه تنها فرهنگ‌سازي غلط صورت گرفته بلکه مشتري خود را مجبور کرده‌ايم به‌جاي يکبار مراجعه، چند بار مراجعه به سازمان‌هاي مربوط داشته باشد. در حالي که اين وظيفه سازمان‌هاست تا با ايجاد تمهيداتي، امکان کنترل لحظه‌اي پرداخت مشترکان را به‌صورت الکترونيکي داشته باشند.او در پايان درباره ديگر روش‌هاي فرهنگ‌سازي ابراز كرد: پرداخت‌هاي الكترونيكي دو نوع سخت و نرم دارند كه در روش سخت، ميزان اعتبار در همان لحظه از حساب فرد به مقصد ارسال مي‌شود اما در روش نرم هم‌چون استفاده از Credit ميزاني وجه در حساب كاربر وجود دارد و تا زمان مشخصي مي‌تواند براي تصفيه حساب اقدام كند كه اگر شيوه دوم در كشور ما اجرا شود، مي‌تواند بسيار موثر در جهت پيشرفت پول الكترونيكي باشد.

 
صفحه 2 از 2
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg
 • 21.jpg
 • 22.jpg
 • 23.jpg
 • 24.jpg
 • 25.jpg
 • 26.jpg

تماس با ما

تهران: فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه هفتم، واحد 721
تلفن: 47626486-021

تبریز: تقاطع خیابان منصور و بهادری، ساختمان سیمرغ، طبقه پنجم، شرکت تسهیل گستر
تلفن: 04135251447
فاکس: 04135251448

عضويت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار کسب یار و کسب و کار را در ایمیلتان دریافت کنید.
کسب یار
مباحث عمومی کسب و کار


دریافت بصورت HTML؟

آخرین نسخه کسب یار

کسب یار خریداری شده خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.


کسب یار 4.1.0 نسخه نهایی
آخرین تاریخ بروزرسانی:
//